Якщо на вас оформили онлайн-кредит без вашої згоди.

 

Якщо ви отримали дзвінок від банку чи колекторів про необхідність повернути кредит, про який ви нічого не чули, є декілька порад, як діяти. 

1. Перевіряємо інформацію. Це можна зробити, звернувшись до банку, фінан-сової установи чи колекторської компанії, або онлайн в Українському бюро кре-дитних історій - за посиланням: https://www.ubki.ua.Зазвичай проста комунікація дає можливість з’ясувати, що сталася помилка, або хтось вказав ваш телефон/адресу/дані як контактні, а, насправді, до кредиту ви відношення не маєте.

2. Якщо інформація підтвердилася, ідіть до правоохоронних органів.Напишіть заяву до поліції про те, що на вас був незаконно оформлено кредит. Це потрібно для фіксації факту події та внесення даних до Єдиного реєстру до-судових розслідувань.

3. Потрібно звернутися до кредитора чи колектора. Повідомте банк чи МФО (мікрофінансову організацію) про те, що ви особисто кредит не оформляли, та наведіть аргументи на вашу користь.

4. Отримайте від банку завірені копії договорів про кредитування. Колектори повинні надати вам договір переуступки вашої заборгованості.

5. Зверніться до юриста-спеціаліста з банківського права або самостійно ви-явіть ознаки підробки договору.

6. Переконайте банк чи фінансову установу у підробці документа. Це дасть змогу об’єднати зусилля для викриття шахрая.

7. Повідомте про підробку регуляторні організації у сфері банківського секто-ру. Зокрема, Національний банк України.

 Для сфери небанківського мікрокре-дитування - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. 

Регулятор може призначити перевірку, вимагати від установ пояснень.

8. Готуйте позов до суду. Візьміть увесь пакет документів за договором кре-диту або позики і подавайте позов на кредитора.

 У суді посилайтеся на те, що договір був укладений шахраєм і підписаний не вами. Перевірити підпис на па-перовому договорі буде неважко: суд призначить графологічну експертизу. Ви-явити онлайн-шахрайство складніше і займе більше часу. Але це теж можливо.

 Після рішення суду на вашу користь кредитор припинить вимагати з вас оплату боргу.


В сучасних умовах цифрового простору зберегти персональні дані досить складно.

Шахраї використовують фіктивні документи для оформлення кредитних договорів, для чого лише «змальовують» підпис позичальника. 

Якщо раптом з’ясувалося, що на вас висять "ліві" кредитні договори, то не відкладайте вирішення проблеми. 

Звертайтеся у банк і правоохоронні органи. 

І не забувайте, що не виключені ситуації, коли банк «списує» борг, але продає його колектору або просто «забуває» прибрати його з кредитної історії, що занижує кредитний рейтинг. 

Тому, візьміть за правило - раз на рік просити дані з Бюро кредитних історій.